Starlink nedir starlink uyduları türkiye üzerinden geçecek mi

0 8

Dünyaca ünlü girişimci Elon Musk’un sahip olduğu SpaceX isimli uzay taşımacılığı şirketi, Dünya etrafında alçak bir yörüngede gezen ve internet hizmeti sağlamakla görevli olan ‘Starlink’ ismini verdiği uyduları yolladı. Starlink uyduları Türkiye’de bir çok noktada görülüyor. İlk defa görenler ve haberi olmayanlar ufo sandı! Detaylar…

2002 yılında kurulmuştur ve uzay taşımacılığı üzerine çalışmalarını sürdüren SpaceX‘in önemli bir projesi olan “Starlink” uydu interneti erişimi sağlamak üzere tasarlanmış bir uydu takımyıldızıdır.

Starlink projesi kapsamında yörüngeye oturtulan uydular, Dünya çevresinde tur atıyorlar. SpaceX, bu proje için bir uydu takımyıldızı geliştirdi ve bu küçük uydular, Dünya’da bulunan istasyonlar ile birlikte çalışıyorlar.

Starlink

TÜRKİYE’DE STARLINK UYDULARINI GÖRENLER UFO SANDI!

İnternet sağlamak amacıyla denenmeye başlayan bu projede, uydular diğerlerine göre Dünya’ya daha yakın geçtiği için insanlar tarafından çıplak gözle görülmeye başlandı. Uyduları görenler ve bu konu hakkında bilgisi olmayanlar ise uyduları UFO sandılar.

STARLİNK UYDULARINI TÜRKİYE’DEN NASIL TAKİP EDiLEBİLİR?

Türkiye’de de görülebilecek olan StarLink uydularının canlı haritasına internet üzerinden ulaşıp, takip edebilirsiniz. Haritayla beraber uyduların saat kaçta geçeceği, nereden geçeceğini siteden görebiliyorsunuz.

Starlink uydularını takip etmek için ;

https://james.darpinian.com/satellites/?special=starlink  

linkine tıklayınız ve yüklenmesinİ bekleyiniz.

Konumuzunu açıp hangi gün saat kaçta geçeceğini oradan takip edebilirsiniz.

SİZLERDE EVLERE ÇEKİLDİĞİMİZ BUGÜNLERDE BİLİMİ ARAŞTIRMAYA BAŞLAYABİLİRSİNİZ. BALKONUNUZA ÇIKIP BİLİME ŞAHİT OLABİLİRSİNİZ!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.