Soya Fasulyesi ve faydaları

0 122

Soya fasulyesini boi miktarda tüketmek, hem hastalıkları önlemede, hem de dengeli beslenmede bizlere sağlıklı bir ömür sağlar
Soya fasulyesinde bulunan folic asit ve diğer çok değerli mineraller birçok hastalığın önlenmesinde fayda sağlıyor. Folic asit kan damarlarını güçlendiriyor ve kalp krizi riskini azaltıyor. Beyin kanamasını önlüyor. Kolesterolü düşürüyor. Folic asit eksikliği sigara içen erkeklerde akcider kanserine, kadınlarda üreme organları ve meme kanserine yol açıyor. İşte SOYA FASULYESİ bütün bu saydığımız hastalıkları önlemede bir şifa nimetidir. Soya fasulyesini bol miktarda tüketmek hem hastalıkları önlemede hem de dengeli beslenmede bizlere sağlıklı yaşamayı sağlar.

Her akşam çerez gibi yenecek 1 tabak soya fasulyesi gençlik, dinçlik, enerji ve güç sağlıyor. Akşamdan ılık suda ıslatacağınız soya fasulyesinin suyunu süzüp yağsız tayada hafif kavurarak yiyebilirsiniz. İşte size çok lezzetli bir doğal çerez. İsterseniz tuz ilave edebilirsiniz. Soya fasulyesi ve soya sosu da salatalarınıza hem lezzet, hem şifa katar. Kanseri önlemede en önemli yiyeceklerin arasında soya fasulyesi baş sırayı çekiyor.

Unutkanlara Soya Fasulyesi çözümü

Soya fasulyesi çinko ve boron da içeriyor. Bu mineraller olmadan zihinsel faaliyetin düzenli olması mümkün değildir. Çinko ve boron eksikliği kısa vadeli hafıza bozukluğuna ve dikkati toparlayamama gibi problemler çıkarıyor. İşte soya fasulyesi bütün bu olumsuz etkileri ortadan kaldırıyor. Hafızayı güçlendiriyor, zihin açıklığı veriyor. Dikkati toplamada çok fayda sağlıyor. Onun için okula giden çocuklarımızı bu nimetten faydalandıralım.

Eğer hiçbir şey aklımda kalmıyor, çok çabuk unutuyorum diyenlerdenseniz; işte size çözüm soya fasulyesini sofralarınızdan eksik etmeyin. Kuru fasulye ve yeşil fasulyede de bütün bu saydığımız mineraller vardır ve kuru fasulye ve yeşil fasulye dengeli beslenmede baş köşeyi kaplar. Bu değerli yiyecekleri bol bol tüketmekte sayısız faydalar vardır. Gelişmiş ülkelerde fasulyenin bütün türleri tedavi amaçlı olarak hastalara bol miktarda yediriliyor. Bilhassa kalp ve damar hastalıklarında bu şifa yiyecekleri harika olarak nitelendiriliyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.