Sinameki otu çayı tarifi faydaları Sindirim sistemi ve Kabızlık için

0 6

Sinameki otu çayı tarifi

Hazımsızlğı bağırsak  gazlarını, karın ağrısını ve kabızlığı gidermek için sinameki ve zencefil en etkili çözümdür
Sinameki kalın bağırsağı etkileyen güçlü bir müshildir. Kabızlığı giderir. 2 bardak suya 1 çorba kaşığı sinameki ve fındık büyüklüğünde 1 parça zencefil kökü konur, 5 dakika kaynatıp 20 dakika demlenir. Günde 1 bardak içilir. Pekliği giderir. Bağırsakların doğal olarak boşalmasını sağlar.

Sinameki otu yaprakları özellikle zayıflama detoks çaylarının bir parçası olarak görülmektedir..Antrakinon olarak denen bileşiklerin içerdiği için güçlü bir müshil etkisi vardır ve önemli bir sorun olan kabızlığı geçirmeye yardımcı olur.

Fakat Özellikle karın ağrısı ya da ishal problemi yaşıyorsanız sinameki otu yaprağı kullanmayın Doktorunuza gidin. Ayrıca hamilelerin ve emziren kişilerin sinameki otu kullanmadan önce bir doktora danışmaları gerektiği unutulmamalıdır.

SİNAMEKİ OTUNUN FAYDALARI ŞUNLARDIR

-Sinameki otu kabızlığa iyi gelir. Sinameki yaprağı bağırsaklarda kas kasılmalarını uyaran ve senosid denilen bileşikler bulundurur.Bu kas kasılmaları, dışkıyı bağırsaklardan geçirmeye ve kabızlığı geçirmeye yarar.

-Sinameki otu yaprakları resveratrol denilen  doğal bir anti-inflamatuar bileşik  bulundurur. Bu yapraklar vücuttaki yaygın, kronik inflamasyonun düğürülmesine yarar.Ancak, uzun süreli kullanım için önerilmez.

-Sinameki otundaki bazı bileşenler vücutta oluşan parazitlerle savaşırlar. Bağırsak kurtlarını temizler ve bağırsak sağlığına faydalıdır.

-Sinameki otu baş ağrısı, kemik ağrısı ve mide ağrısı olanlarda ağrı kesici olarak fatda veriri

-Sinameki otu cildiniz için de yararlıdır. Sinameki otunu cildinizin daha canlı görünmesi ve parlaklık kazanmasına faydalıdır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.