Sarımsaklı süt bal karışımı bağışıklık sistemi ve Korona virisü için etkilidir

0 679

Sarımsak ve süt birçok hastalığın şifa bulmasına faydalı olur. Özellikle Corona virüsünün etkili olduğu bu dönemde bağışıklık sistemini güçlendirmek gerekir. Bu süt ve sarımsak karışımı yapmak oldukça kolaydır.

1 bardak çiğ süte 5 diş sarmısak ince doğranır, hafif ateşte 10 dakika kaynatılır süzülür. İçine 1 çorba kaşığı bal ilave edilir, 2 saat ara ile 1 ’er kaşık sıcak olarak içilir. Nezleyi kısa sürede geçiririr.

Sarımsak ve süt karışımı sağlığa olan faydası oldukça fazladır.Sarımsaklı süt kürünün koronavirüse karşı da etkili olduğu söyleniyor.

MALZEMELER

-1/2 kg süt
-10 diş kıyılmış sarımsak
-3 çorba kaşığı bal

SÜT BAL VE SARIMSAK KÜRÜNÜN HAZIRLANIŞI HAZIRLANIŞI

Bir tencereye su ve süt koyarak kıyılmış sarımsakları ilave edin.Tencere içinde orta ısıda durmadan karıştırılır. Biraz bekletip ılık olan karışıma bal ilave edin sonra ılık hale kadar bekletin.Bu karışım ılık içinmelidir.

Sarımsaklı süt hangi hastalıklara iyi gelir.

Sarımsak süt boğaz hırıltısı,astım ve öksürük tedavisinde de fayda eder. Antioksidan etkiye sahip sarımsak serbest radikalleri nötr hale getirir, solunum yollarındaki tıkanıklığı azaltır, nefesin açar, astım ataklarını önler.

Astım için her gün 3-4 diş sarımsak yemek iyi gelir

Kalp damar sorunları için süt ve sarımsak kürü faydalıdır.

Bu içecek kötü LDL kolesterolü azaltır ve pıhtı oluşumunu durdurur, bundan dolayı kalp sağlığı çok daha iyi olur. Eğer bu kürü yarım yağlı ya da yağsız sütle yaparsanız, daha da faydalı olur.

Bu karışımı her gün içerseniz ve boğaz ağrıları veya iltihapları azaltır

Öksürüğe karşı sarımsak, süt ve zerdeçal karışımı etkilidir. Sarımsak bakterileri öldürür ve hatta bal eklerseniz kronik öksürük sorunlarını yatıştımaya yardımcı olur.

Sindirim için sarımsak bir antiseptiktir ve bu da güçlü bağışıklık ve iyi sindirim demektir. Ayrıca lenf sistemi ve toksik temizliği için de mükemmeldir. Ayrıca, sarımsak ishal tedavisine de iyi gelir.
Siyatik

Sarımsak sütü, siyatik olarak da bilinen sinir ağrısını geçirir Zamanla, bu tedavi gelecekte kalıcı faydalar bırakacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.