Saç dökülmelerine karşı bitkisel çözümler

0 13

Saçı dökülenler günde 1 fincan üzüm pekmezi veya dut pekmezi içerse çok faydasını görür
Saç kadın olsun erkek olsun her iki cinsin de başının tacıdır. Kim istemez ki parlak, canlı, gür ve sağlıklı saçlar olmasını. Bakımlı ve gü­zel saçlara sahip olmak için önce sağlığımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Bedenimiz ve ruhumuz sağlıklı ise, di­ğer uzuvlarımız da sağlıklı olur. Saç da bir uzuvdur. Sigara, alkol ve diğer zararlı maddelerden uzak kalmak, İnançlı ve sağlıklı yaşamak temel ku­ral olmalıdır. İnsan hasta olduktan sonra tekrar sağlığa kavuşmak için maddi, manevi çok büyük zahmetlere girer.

Halbuki sağlıklı olduğu zaman sağlığını korumak için çok az bir gay­ret yeterli olur. Her zaman dediğimiz gibi dengeli ve bilinçli beslenmek, stres ve keyif verici zararlı maddeler­den uzak durmak, inançlı yaşamak sağlığımız için atılan ilk adımdır. Sağ­lıklı bedende saçlar da sağlıklı olur. Dengesiz beslenme, stres ve kansız­lık, iç organlardaki rahatsız­lıklar, alınan aşırı dozda ilaç­lar saç dökülmesi ve saçın genel sağlığının bozulması­na neden olur. Saçı sadece dıştan korumak beslemek yeterli değildir. Saçı içten besle­mek, bol taze meyve, seb­ze, soya fasulyesi, tahıl, ba­lık, süt, tavuk, ceviz, ba­dem, bal, fındık, kayısı gibi kuru yemişleri dengeli şe­kilde tüketmek sağlıklı ya­şamanın kuralıdır.

Saçı dökülen herkes gün­de 1 fincan üzüm ve dut pekmezi içer ise çok fay­dasını görür. Günde 3 adet ceviz yemek, bol sebze su­ları içmek örneğin şalgam, havuç, ısırgan, ıspanak ve kereviz sularını günde taze sıkılmış olarak 1 bardak içmek çok yararlı­dır.

Saçın uzaması, mat saçların ışıl ışıl parlaması için ne yapmalıyız.

Bir tutam  Lavanta kaynamış suyun içine atılarak 5 veya 6 dakika kısık ateşte ağzı kapalı bir kapta kaynatılarak ılıdıktan sonra saça sürülür. Lavanta çayı yine günde bir kez aynı şekilde demlenerek yudum yudum içilir. Keçiboynuzu ve keçiboynuzu pekmezi saç uzaması ve bakımında Lavantadan daha önemlidir.Kereviz ve ıspanak suda kaynatılarak suyu içilir.

Özellikle saçınız inceliyor ve matlaşıyorsa kan değerlerinizde düşüklük veya anemi problemi yaşıyor olabilirsiniz. Bu kür bire birdir.Düzenli olarak haftada 4 veya 5 kez elma yiyerek sağlıklı saçlara sahip olmak mümkündür

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.