Parfüm seçerken nelere dikkat edilmeli

0 8

Genellikle ömür boyu kullandığımız tek bir marka ve çeşit parfüm yoktur. Zaman içinde hatta günden güne modumuz değişiyor ve o an kendimizi nasıl hissediyorsak elimiz o kokuya uzanıyor. Yazın genelde çiçeksi, hafif ve ferahlık veren notalar içeren bir parfüm; kışın ise daha sıcak, baharatlı veya odunsu izler taşıyan kokulara yöneliyoruz.

PARFÜM ALIRKEN NELERE DİKKAT EDELİM

Parfüm seçerken bir çok parfümü deneyerek karar vermek isteriz.çok sayıda parfümü önce özel olarak üretilen kartlarda denemek gerekir.Ondan sonra en çok beğendiğiniz iki parfümü bileğinizde deneyin.Yoksa kokular karışıp algılarını yanıltabilir.Parfümü nabız noktalarına, bileğin iç kısmına sıkıp denemek en doğrusu. Birkaç kokuyu kartlarda denedikten sonra kokuların birbirine karışmasını engellemek için bir süre ara verin ve bileğinize sıkıp deneyin

CiLT TİPİNE DİKKAT EDELİM
Ten renginiz, yaşadığın yer ve iklim de parfüm seçiminizde etkili olabilir. Cilt tipinize uygun parfüm almayı unutmayın. Örneğin; yağlı ciltlerde koku daha uzun süre kalabilir.

NASIL BİR PARFÜM ARADIĞINIZI BİLİN

Çiçek ağırlıklı mı, baharatlı mı, yoksa meyveli kokular mı size güre? Çok kalıcı olmasa da yaz için en çok tercih edilenler yasemin ve zambak gibi çiçek kokulan oluyor. Bergamot, limon, portakal, mandalina gibi meyveli notalar biraz daha kalıcılar. Vanilya, tarçın, ( karamel, amber ve baharat içeren t- kokular ise “oryantal” sınıfına giriyor ve daha kalıcı oluyor.
NEŞELİ VE AŞIK KADINLARA
ARMANİ In Love Whit You Freeze:
İçinde kiraz, şakayık ve paçulı notalarıyla aşkın, enerji ve neşeli bir yorumunu sunuyor.

NUXE -Le Matin Des Possibles,Le Soir Des Possibles
PORTAKAL çiçeği özüyle taze ve ışıldayan Gün Doğumı Le Matin Des Possibles ve narin yasemin ve paçuliyi buluşturan Gün Batımı (Le Soir Des Possibles)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.