Mutfakta kullanacağınız günlük pratik bilgiler

0 7

Her işin bir kolayı var
Mutfakta yararlanabileceğiniz pratik bilgiler derledik. Bunlar aynı zamanda yiyecek saklama, yemek pişirme ve temizlik gibi konularla ilgili size kolaylık sağlayacak ve zaman kazandıracak püf noktalan.

Ançüezin fazla tuzunu almak için
Ançüez kullanacağınız zaman fazla tuzunu almak için önce ançüezleri kaymaklı sütte 10 dakika bekletin. Sonra süzüp kullanın. Eğer biraz tuzlu kalmalarını istiyorsanız sadece 2 dakika bekletmeniz yeterli.
Mikrodalga fırının püf noktaları…
Mikrodalgada yemek pişireceğiniz zaman kullanacağınız baharat miktarını azaltın. Çünkü mikrodalga fırınlar baharatların yemeklere daha kuvvetli sinmesini sağlar. Mikrodalgada pişireceğiniz yemeklerde normaldenden daha az sıvı kullanın.

Pişireceğiniz malzemeleri olabildiğinice küçük parçalara bölün.

Domates kabuklarını daha kolay soyabilirsiniz Domatesleri bütün olarak bir kaba yerleştirin ve üstlerini kaplayacak kadar kaynar su ilave edin. 30 dakika bekletip suyunu süzün. Hemen soğuk suyun altına tutun ve yemeği yapana kadar soğuk suda bekletin. Eğer domatesler olgunsa kabuklarını kendiliğinden bırakacak ve kolayca soyulacaktır. Bu işlemi uygulamanıza rağmen kabuklar soyulmamışsa ve domates püresi
ya da suyu elde etmek için kabukları soymanız gerekiyorsa, domatesleri ikiye kesip bir kasenin içine limon sıkar gibi dış kabuğundan tutup sıkın. Kabuklar elinizde kalacaktır.
Sağlık için bol bol su için!
Saf su vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmesi açısından çok faydalıdır. Özellikle hücreleri temizlemek ve toksinleri atmakta büyük rol oynar. Günde 2 litre su içmekle bunu gerçekleştirebiIirsiniz. Eğer, diyet veya rejim yapıyorsanız daha da fazla içmelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.