Meyankökü ile Sigara bırakma yöntemleri

0 4

SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN MEYANKÖKÜ

Sigara içmek özellikle bu Corona viriüs salgını varken sağlığmızı tehdit eden en kötü alışkanlıklardan biridir. Bu bağımlılığın esas sebebi ise sigaranın içinde bulunan nikotin ve  kanserojen maddelerdir. Sigara içmeye devam ettiğiniz zaman ciğerlerimiz ve damarlarımız daha kötü hale gelir ve hastalıklara karşı dayanıksız oluruz.. Sigarayı bırakmaya yardımcı olan bitkiler sayesinde buna çözüm bulunabilirsiniz.Fakat önc sigarayı bırakmak için yardım alıp doktora gitmeniz tavsiye edilir.

Sigarayı bırakmaya yardımcı bitkiler, sigara içme sayısını azaltabilir,hatta tümüyle sigarayı bırakablilirsiniz

MEYAN KÖKÜ

Her gün bir meyan kökünü tıpkı sigara içer gibi ağızda emin. Sigarayı bırakma konusunda ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz.Meyankökünü çiğnemek insan rahatlık verir gevşetir, fiziksel ve psikolojik rahatlama yapar.

Meyankökü yıllardır bazı yerlerde tütün yerine kullanılmıştır.Meyankökünü toz halinde veya demleyerek, ya da kaynatarak,ta kullanbilirsiniz.Meyankökü sakızları aktarlarda hazır olarakta alabilirsiniz.

Meyan kökü çindeki maddeler cilt kanserini de önlemektedir.

Meyan kökü İçinde bir miktar toksin vardır.Bazı ilaçlarla etkileşime girebilir.Özellikle diyabet hastalarının kullanmaması gerekir.

SİGARA İÇENLER İÇİN AZALTICI FORMÜL

BİR kahve fincanı bal, bir çay kaşığı zencefil, bir çay kaşığı zerdacal ve bir çay kaşığı soya ununu karıştırıp sabahları bir tatlı kaşığı yiyin.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.