Meb tablet başvurusu nasıl yapılır tabletler ne zaman dağıtılacak

0 15

Dünkü toplantıdan hemen sonra açıklamalar geldi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, müjdeyi verdi!

500 bin tabletin ihtiyacı olan öğrencilere ücretsiz dağıtılacağını açıkladı. Bu açıklamadan sonra MEB tablet başvurusuyla alakalı detaylar merak merak edildi. Peki, dağıtılacak olan 500 bin tabletin başvuruları ne zaman ve nasıl alınacak?

Son günlerde çok merak edilen uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim hakkında öğrencileri ilgilendiren oldukça önemli son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Dünkü toplantıdan hemen sonra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan müjdeyi verdi! 1. 2. 3. 4. yani ilkokul ile 8. ve 12. sınıflar için yüz yüze eğitimin kademeli olarak başlayacağını söyleyen Cumhurbaşkanı, aynı anda ihtiyacı olan öğrencilere de 500 bin adet olmak üzere tabletlerin dağıtılacağını açıkladı.

Yüz yüze eğitime başlayacak olan belirli öğrencilerle alakalı başka açıklama da Milli Eğitim Bakanı olan Ziya Selçuk’tan geldi. Bakan Selçuk belirli öğrenciler için yüz yüze eğitimin 12 Ekim tarihinde açılacağını duyurdu.

MEB’İN AÇIKLADIĞI TABLET BAŞVURUSU BAŞLADI MI, 500 BİN TABLET BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 500 bin tablet başvuruları ile ilgili verdiği haberden hemen sonra dağıtılacağı zaman merak edildi. MEB’in tablet başvuruları ile ilgili süreç hakkında bilgilendirme Bakan Selçuk’tan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk açıklamasında “İlk başlarda 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet dağıtacağız. Bir sonraki haftadan itibaren dağıtmaya başlıyoruz.” diye açıklama yaptı. Hafta içinde tekrar bilgilendirme yapılacağı söylendi.

TABLETLER KİMLERE VERİLECEK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklaması ise tabletlerin İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve okullar tarafından ihtiyacı olan çocuklara yani belirlenen öğrencilere verileceğini açıkladı. Bakan Selçuk  ise “önümüzdeki haftadan itibaren tabletleri vermeyi başlıyoruz” diye açıklama yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.