Maydanoz maskesi nasıl yapılır Cilt ve ve sivilcelere faydaları nelerdir

0 15

Çok yönlü, çok faydalı ve C vitamini deposu eş­siz bir bitki olan maydanoz, cilt bakımı ve sivilce için harika bir fayda sağlıyor. Ayrıca maydanoz; kanı te­mizler, taş, kum ve mesane iltihaplanması ile tansi­yona, şişmanlığa, böbrek ve karaciğer rahatsızlıkla­rına, damar sertliğine çok faydalı ve etkilidir.

Maydanoz maskesi tarifi

yıkanmış maydanoz sapları ile beraber üstü kapalı olarak kısık ateşte 5 dakika kaynatılır. 20 da­kika demlenmeye bırakılır ve sü­zülür. Böylece çok etkili bir cilt losyonu ve lapası elde edilir.

Temiz cilde lapasını sürüp 20 dakika bekletilir daha sonra süzülen maydanoz suyu ile yüz yıka­nır. Her gün bir kez uygulanır ise etkisini hemen gösterir. Son derece parlak ve düzgün bir cilde kavuşulur. Sivilceli, lekeli, pürüzlü ve kırışık ciltle­re etkilidir.

Maydanoz suyuna bal ve limon ilave ederek günde 1-2 bardak içmek kanı temizler bol miktarda C vitamini sağlar grip ve nezleyi geçi­rir, mesane iltihaplarını giderir, romatizma rahatsızlığını geçirir. Maydanoz suyu ile saçlar yıkamak saçları parlatır ve besler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.