Masumlar apartmanı inci kim farah zeynep abdullah kim yaşı kaç nereli

0 37
Bu hafta ikinci bölümü yayınlanan ve ekranların sevilen dizisi olmaya aday olan Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu’nun yazdığı Madalyonun İçi isimli kitabından esinlenerek yapıldı. Yaşanılan bir hayat hikayesinden bahsedildiği dizideki başrollerden İnci adlı karakter oldukça merak edildi. Peki Masumlar Apartmanı’ndaki İnci karakteri kimdir? Farah Zeynep Abdullah kimdir ? Kaç yaşında? Nereli? Hangi dizi, filmlerde oynadı? Tüm detaylarıyla…

 

Öncelikle İnci karakterinden bahsedelim. İnci karakterini Farah Zeynep Abdullah canlandırmaktadır. Dedesi ve erkek kardeşiyle beraber yaşayan İnci, bir kaza geçirecektir ve dizinin de hikayesi burada başlamaktadır. Kazadan hemen sonra hayatı değişmektedir.

Birkan Sokullu’nun oynadığı Han karaktesi ise İnciyle beraber kazaya karışacaktır. Ve İnci’yi Hanla sırlarla dolu ailesi beklemektedir.

Han karakterinin ablaları olan Ezgi Mola – Safiye ve  Merve Dizdar – Gülben’in fobileri ise kardeşleri Han’ı kaybetmektir. Aşklarının bu noktada faktörü ne olacaktır? Travmaları yenebilecekler mi ?

FARAH ZEYNEP ABDULLAH KİMDİR?

Farah Zeynep Abdullah kimdir?

17 Ağustos’ta 1989 yılında Gayrettepe, Beşiktaş, İstanbul doğumludur. Babası aslen Irak Türkmenidir annesi ise Boşnak kökenlidir. Ama Farah Zeynep Abdullah İstanbul, Türkiye’de doğmuştur. Lisede ilk yıllarını İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi’nde okuduktan sonra babasının işi yüzünden lise hayatını İngiltere’de tamamlamak zorunda kaldı.

Dönemin popüler dizilerinden olan Öyle Bir Geçer Zaman Ki’de Aylin karakteriyle Türk halkında kendini sevdirmeyi başardı. Fakat dizinin 2. sezonundan sonra Aylin’in ölmesiyle beraber diziden ayrıldı. Oyunculuğu çok seven Farah, Kent Üniversitesi (İngiltere) Fransızca-Drama bölümünde eğitimini tamamladı ve 2013 yılında diplomayı kaptı. Bunların yanı sıra kadın ve erkek eşitliğini destekleyen güzel oyuncu HeForShe reklamında oynadı. Amnesty Türkiye’nin de gönüllü destekçisidir.

Yılmaz Erdoğan’ın filmi olan Kelebeğin Rüyası’nda oynadı. Kelebeğin Rüyası’nda baş rolleri Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat ile oynadı.

2014 senesinde Star TV’de yayınlanan Kurt Seyit ve Şura adlı dizide başrol oynadı.

“Bi Küçük Eylül Meselesi” filminde Engin Akyürek ile baş rolü paylaştı.

Unutursam Fısılda filminde Hümeyra’nın da oynadığı Hatice (Ayperi) karakterinin gençliğini canlandırdı.

Ayrıca oyuncu Barbie Prenses ve Rockstar animasyon filmindeki “Prenses Azra”yı seslendirdi.

OYNADIĞI DİZİLER

2010-2012 Öyle Bir Geçer Zaman ki,

2014 Kurt Seyit ve Şura

2016-2017 Muhteşem Yüzyıl Kösem

2018 Gülizar

FİLMLER

2013 Kelebeğin Rüyası

2014 Bi Küçük Eylül Meselesi,Unutursam Fısılda

2015 Barbie Prenses ve Rockstar

2016 Ekşi Elmalar

2018 Arif v 216

2018 Bizim İçin Şampiyon

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.