Kyk bursu kredisi ne kadar yatacak ne zaman yatacak 2021 kyk ücreti ne kadar zam geldi

0 5

KYK burs ve kredi sonuçlarının açıklanmasının ardından burs ve kredi ödeme tarihleri en merak edilen konulardan biri haline geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalar öğrenciler açısından oldukça önemli bir konu arz ediyor.  İşte kyk burs ve kredi hakkında tüm detaylar Bilgi Kadın’da

KYK burs ve kredi ödeme günleri için geri sayım başlamış durumda. Öğrenciler başvuruda bulunduktan sonra gözlerini kyk’nın yatacağı güne çevirdiler. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından konuyla alakalı açıklama geldi ve ödemelerin ekim ayını kapsayacak şekilde yapılacağını duyurdu. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burs ücretleri hakkında yaptığı açıklamada, ‘2021 yılında lisans ödemesini 550’den 650 TL’ye çıkarmış bulunuyoruz. Sadece lisansa değil; yüksek lisans ve doktora yapan öğrencilerimiz içinde iyi haberlerim var! 1100 TL olan Yüksek Lisans’ı 1300 TL’ye, Doktora’da ise 1650 TL olan ödemeyi 1950 TL’ye çıkarmış bulunmaktayız.’ diye konuya açıklık getirdi.

PEKİ KYK BURSLARI NE ZAMAN ÖĞRENCİLERİN HESAPLARINA YATACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın internet üzerinden bu konu hakkında açıklama geldi. Taahhütnamesini onaylayan öğrencilere de ekim ayını da kapsayacak şekilde geriye dönük toplu bir ödeme tahsil edilecektir. İlk ödemeyi ise ocak ayında yapacağız diyerek öğrencilere müjdeyi verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.