Kurt Pençesi otu hazırlanışı ve Karaciğere olan faydaları

0 28

Karadeniz or­manlarında bol miktarda yetiş­mekte olan hayat kurtarıcı özelliğe sahip olan bu son derece değerli şifa kaynağı bitki, karaciğer sirozu, karaciğerde oluşan habis urlara (kansere) karşı başarıyla kullanı¬lıyor. Bu bitkinin, böbrek ve cinsel hastalıkların tedavisinde de çok fayda verdiği görülüyor. AvusturyalI yazar Susanne Kohler’in de belirttiğine göre, halen Avusturya ve Almanya’da bu değerli bitki, koruma altına alınmış. Bu şifa kaynağı bitkinin aynı zamanda Radyum ihtiva ettiği görülmüştür.

Dolayısı ile kemik deformasyonlarınır başladığı romatizmal hastalıkların te-davisinde bile büyük yararlar sağladı görülmüştür. Kurt pençesi un haline getirilip bal ile merhem yapılıp deri hastalıklarında ve açık yaralarda çok başarılı sonuç veriyor. Karadeniz ormanlarında bol miktarda bulunan bu harika bitki Allahü tealanın ülkemiz insanlarına bir lütfudur.
1 çay kaşığı kurutulmuş kurt pençesinin üstüne bir bardak kaynar su dökülüp 5 dakika demlendirilip sonra içilir. Günde 1 kez yeterlidir.

Kurtpençesinin karaciğerin bağ dokusunu ve bağışıklığını yenileme özelliğininvardır. Kurtpençesi bitkisi karaciğerin safra bölümünde bulunan duvarları temizler. Bu yüzden kurtpençesi devamlı tüketilmelidir. İnsan vücudunda kendini en hızlı yenileyen tek organ karaciğerdir. Kurt pençesi bitkisi aynı zamanda karaciğerin tahribatını engellleyecek güçlü bir bitkidir. Eğer karaciğerinizi korumak istiyorsanız düzenli olarak kurt pençesi kullanılmalıdır.

Dr. Ömer Coşkun, bir çay kaşığı kurtpençesinin çeyrek litre kaynar suyla 3 dakika demlenerek kahvaltıdan yarım saat önce aç karna sadece 1 bardak içilebileceğini  söyledi..Kurtpençesinin yöresel olarak kurtayağı, kibritotu ve yer yosunu adlarıyla bilinmektedir.Bu bitkinin Kuzey-Doğu Anadolu dağlarının nemli kısımlarında yetişir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.