Kadınlar İçin İlgi Çeken Erkek Tipleri

0 37

Kadınlar en çok komik ve kendisini güldüren erkekleri çekici bulur. Bu Stanford Üniversitesi çalışmaları ile de desteklendi. Kadınların beyninin çok küçük yaşlardan itibaren esprilere duyarlı olup tepki verdiği ve bunun biyolojik olarak da erişkin yaşamda erkelere karşı çekicilikte etkin olduğu bulunmuştur. Bu yüzden komik erkekler kadınlarca hep ilgi çekici ve daha sempatik bulunmuştur.

Ayrıca kadınların gür saçlı erkekleri kel ya da daha az gür saçlı erkeklere oranla daha çekici bulduğu bir başka araştırma bulgusudur. Bir başka araştırmada da kadınlar, Seyrek sakallı erkekleri gür sakallı erkeklere oranla daha ilgi çekici bulmaktadır.

Kadınlar kültürel bakış ve biraz da doğası gereği fiziksel olarak erkeklere oranla zayıf olabileceği için hep kendini koruyabilecek, güçlü ve daha olgun erkekleri ilgi çekici bulabilmektedir. Kadın erkekten güç ve korunma ihtiyacı bekler. Bu yüzden daha prestijli, güçlü, varlıklı erkeği daha çekici bulur.

Fiziksel çekicilikten çok, daha mantıksal davranarak güç çekimini tercih eder. Bu yüzden daha zengin, daha güçlü, daha özgüvenli erkeği daha yakışıklı erkeğe tercih eder. Kadın erkekte en çok da duruşu, gücü sever.

Kadınlar duygusal zekâ açısından çok ileri oldukları için, kendilerini daha iyi anlayan, daha empatik, duyarlı erkekleri ilgi çekici bulurlar. Bu yüzden çoğunlukla da kendilerinden birkaç yaş büyük erkeleri tercih ederler. Kendilerini daha iyi anlayacaklarını ve kendilerini daha çok koruyabileceklerini düşünürler. Bu da eş, sevgili, arkadaş seçiminde oldukça etkilidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.