Kaçış sendromu nedir kaçış hastalığı tedavisi mehmet ali erbilin hastalığı

0 17

 

Geçen sene banyoda düşerek kaburgalarını kıran, sonrada sürekli mücadele ettiği kaçış sendromu hastalığı nükseden Mehmet Ali Erbil yeniden tedavi görmeye başladı. Kaçış Sendromu nedir? Tedavisi var mıdır?

 

KAÇIŞ SENDROMU HASTALIĞI NEDİR? HASTALIK HAKKINDA BİLİNENLER…

Kaçış sendromu hastalığı  nedir? Kaçış Sendromu damarlardan mineral, protein ve suyun sızması olarak biliniyor. Farklı adıyla kılcal sızıntı sendromu olarak bilinen kaçış sendromu, kan plazmasından kılcal duvarlardan, kan dolaşım sisteminden çevre dokulara, kas bölmelerine, organlara veya vücut boşluklarına kaçması ile karakterizedir. Damar dışına sızan sıvı kütlesinden dolayı akciğerler, kalp, karın zarı gibi vücudun iç kısmında yer alan boşluklarda ve kasların içerisinde sıvı birikimi oluşmaktadır. Sızan sıvı nedeniyle damar içerisind bulunan kan basıncı ani olarak düşer ve bu durum şok oluşmasına sebep olur. Daha sonra damar içindeki sıvının damar dışına sızması sonucunda kandaki albümin seviyesi düştüğünden kanın akıcılığı azalır, farklı bir tabirle kanda yoğunlaşma meydana gelir. Bilindiği kadarıyla ABD’de 10, Fransa’da 32 kişide Türkiye’dey ise ilk defa Mehmet Ali Erbil ile duyulan bir hastalıktır.

PEKİ KAÇIŞ SENDROMUNUN BELİRTİLERİ NELERDİR?

Kaçış Sendromu hastalığının ilk ve başlıca belirtileri arasında yorgunluk, mide bulantısı, karın ağrısı, aşırı şekilde susama ve vücut ağırlığında ani artış olarak bilinir. Krizler birkaç ay arayla tekrarlayabileceği gibi, bazı kişilerde uzun sürelerce görülmeyebiliyor. Bazı insanlarda yaşamları boyunca bir bölüm ve diğerleri yılda birkaç kez olabiliyor. Çok bilinen bir hastalık olmadığı için bazı zamanlar ölümlerin nedeni bilinmemektedir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.