İstanbul hava durumu dolu yağacak mı marmara ege yağmur ve dolu yağışı

0 6

Meteoroloji’den gelen son haberlere göre yarından itibaren Balkanlardan soğuk hava dalgası beliyor. Gelen soğuk hava etkili olacak ve Marmara ile Ege Bölgelerinde yağmur ve dolu yağışı bekleniyor. Havaların birden soğumasına dikkat diyen uzmanlar özellikle Marmara’da ( İstanbul’da daha etkili olacak olan ) dolu yağışına karşı vatandaşları turuncu renkle uyarıyor. Yarın başlayacak yağışların 24 ilde etkili olması bekleniyor. İşte hava durumuyla ilgili tahminler…

 

Meteoroloji’nin yapılan son tahminlere göre Türkiye’nin çoğunluğunu son bir haftadır etkisi altına alan sıcak havalara yarın Balkanlardan gelecek olan soğuk hava dalgasıyla sona erecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen son habere göre; Marmara ve Ege’de perşembe ve cuma günü yağışlı hava etkili olacak.

Perşembe günü Balkanlardan gelmesi beklenen serin havayla beraber yağışların gök gürültülü kuvvetli sağanak ile dolu şeklinde olması tahmin ediliyor. Hava durumu uyarısı veren Meteoroloji sıcaklıkların da 10 derece kadar düşeceğini ifade etti. Sabah işe gidecekler ve arabası dışarıda park halinde olanlara dikkat!

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.