İpek kirpik nedir kullanımı nasıl olmalı ipek kirpik zararlı mı kirpiklerimi döker mi makyaj yapılır mı temizliği nasıl yapılır

0 28

İPEK KİRPİK NEDİR? İPEK KİRPİK ZARARLI MIDIR? DOĞRU KULLANIMI OLMALI?

İpek kirpikler kadınların son zamanlarda oldukça merak ettiği ve yaptırmak istediği bir şeydir. Sosyal medyayla beraber estetik kaygısının da arttığı bu dönemlerde özellikle sarışın olan kadınların kirpiklerin gözükmemesi nedeniyle ettiği şikayetler son buluyor! İpek kirpik kullanımı ile rimel sürmek artık tarih oluyor. Peki ipek kirpik nedir? Bu yazımızda Bilgi Kadın ekibi olarak size ipek kirpik hakkında bilgiler verdik.

İpek kirpik; saf ipekten üretilmiş yapay kirpiklerdir. Kirpik aralarına teker teker uygulanmaktadır. Son zamanlarda oldukça popüler olan ipek kirpik dökülmüş ya da seyrek olan kirpikleri dolgunlaştırma, uzun ve yoğun kirpik hacmi ile bakışları çok daha çekici hale getirmektir.

İpek kirpik bu kadar meşhur olmadan önce takma kirpikler kullanılmaktaydı ama sürekli takma kirpik takmak zor ve zararlı olduğu için ayrıca takmanın kolay olmamasıyla beraber herkesin düzgün takamamasıyla ipek kirpiğin daha doğal durmasıyla kadınların da çoğu ipek kirpiğe yönelmiştir.

Saf ipekten yapıldığı için ve kirpik aralarına tek tek medikal yapıştırıcılarla yapıştırıldıkları için çok daha doğal durmaktadır. Bakıma bağlı kullanım süresi artmaktadır. Ama ortalama 2 ay giden ipek kirpikleri bizler de çok beğeniyoruz.

İPEK KİRPİK KULLANIMI ACITIR MI?

İpek kirpikler teker teker kendi kirpiklerinizin arasına konulduğu için takma işlemi biraz uzun sürmektedir. Fakat acı hissi yaratmaz. Eğer işlem sırasında gözünüzü açarsanız ilacın yakma olasılığı vardır. Ama anlık bir histir.

İPEK KİRPİK KULLANIMI KİRPİKLERE YA DA GÖZE ZARAR VERİR Mİ?

Merdiven altı tabiri olan kalitesiz yerlerde yaptırırsanız eğer gözüne ve kirpiklerinize zarar verebilirsiniz. İpek kirpik kullanımı için kaliteli yerleri öneriyoruz. Böylelikle gözünüze ve kirpiklerinize zarar vermeden, doğal ipek kirpiklerinizden vazgeçemeyeceğinize eminiz.

İPEK KİRPİK BAKIMI NASIL OLUR? İPEK KİRPİK TAKINCA MAKYAJ YAPILIR MI? 

Göz makyajı yapmayı seven biriyseniz ipek kirpik yaptırmadan önce iki defa düşünün, makyaj yapmak sıkıntı değil fakat çıkartması biraz zor olacaktır. Uzun süreli kullanmak istiyorsanız göz makyajı yapmaktan ve kirpik diplerinize sabun değdirmekten uzak durun. Zaten ipek kirpik taktırdığınızda rimele ve eyelinera gerek kalmayacaktır.

İPEK KİRPİK UYURKEN BOZULUR MU? DÖKÜLÜR MÜ?

Eğer uzun süreli kullanmak istiyorsanız sırt üstü yatmanız sonucunda hiç bir sorun olmayacaktır. Fakat yüz üstü yatıyorsanız kirpikleri yamultabilirsiniz, şekli bozulur. Ancak kirpiklerinizi sabah kalktığınızda tararsanız, çok daha güzel duracaktır. Yani herhangi bir sorun olmayacaktır.

İPEK KİRPİKLE YÜZ TEMİZLİĞİ NASIL OLUR?

Yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Sabun değdirmezseniz kullanımı çok daha uzun süre olacaktır. Normalden biraz daha dikkat etmeniz gerekmektedir.

İPEK KİRPİK NASIL ÇIKARTILIR?

Bir süre sonra tek tük dökülmeler olacaktır. Eğer dökülmeler artınca rahatsız oluyorsanız kirpikleri kendiniz çıkartmaya çalışmayınız, kirpiğin uygulandığı merkeze gitmeniz gerekmektedir. İlacı ile onlar profesyonel bir biçimde çıkartacaklardır. Kirpiklerinize zarar vermemeniz gerekmektedir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.