Hametan krem ne işe yarar hametanın faydaları nelerdir yanık tedavisi

0 623

Cilt problemleri yaşayanlar için bir sürü çeşit krem bulunmaktadır. Hametan kremde cilt ürünüdür. Sadece eczanelerde satılmaktadır. Özellikle yaz aylarında en çok kullanılan kremlerden biridir. Hametan krem ne için kullanır? Neye iyi gelir? Hametan kremi cilde nasıl uygulanır?

Hem krem hem de pomad olarak kullanılır. Hametanlar arasındaki farklardan bahsedersek pomadın biraz daha yağlı yapısı vardır. Eğer cilt bakımı için kullanılacaksa ikiside kullanılabilir. Dermatologların bazı durumlar için reçete verdiği bu krem, yıllardan beri olumlu yönleri ile konuşulmaktadır.

Hametan krem 30 gram ve 50 gram olarak satılmaktadır. Alüminyum tüp içindedir. İçindeki etken maddesi Hamamelis virginiana bulunmaktadır. Yaklaşık 25 gramı Hamamelis virginianadır. Birçok cilt problemini ortadan kaldırmakla beraber, iltihap giderici özelliği ile sivilcelerden yaralara, kanama durdurmadan daha bir çok problem için iyileştirici yönüne sahiptir.

HAMETAN KREMİ NE İŞE YARAR?

Medikal nemlendirici arayanlar için harika bir seçimdir. Sosyal medya aracılığı ile de dilden dile dolanan bu krem oldukça faydalıdır. Hametan kremi asıl yanık tedavisi için kullanılmaktadır. Ama cilt lekeleri ve sivilce izleri içinde kullanılmaktadır. Ancak bu tarz medikal ilaçları kullanmadan önce kesinlikle uzmanına danışılmalıdır.

FAYDALARI:

Genelde yaz mevsiminde ağda sonrasında oluşan pişik, tahriş ve kızarıklıklar için kullanılır.

Sivilceleri izlerini yok eder.

Yara izlerinin kaybolmasını sağlar.

Kuru ve çatlak cilt için iyi bir nemlendiricidir.

Cilde bakım yapıp, onarır; cildin renk tonunu eşitler.

Ameliyat yaraları için uzmanına danışarak kullanılabilir.

1. ve 2. derece oluşan yanıklarda kullanılır.

HAMETAN’IN FİYATI NE KADAR?

Hametan kreminin Mart 2020’den itibaren fiyatı 11.30 TL’dir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.