Güzel Görünmek İçin İpuçları

0 30

Güzel görünmek diyince  aklımıza sadece yüz güzelliği ya da dış görünüş gelmemelidir. Güzellilik yüz güzelliğinin yanı sıra duruş, davranış, kılık kıyafet hatta karakterle bir bütündür. Özellikle bayanlar için fazlasıyla önem arz eden güzel görünmeyi başarmak için işte size birkaç ipucu:

  1. Her ne kadar güzellik bir bütün ise de yüzünüzün ve vücudunuzun güzelliği bu bütünlüğe büyük katkı sağlayacaktır. Bu nedenle sağlıklı bir cilt ve fit bir görünün için ilk koşul sağlıklı beslenmedir. Bunu da en basit ; sigara ve alkol kullanmamak, bol su , meyve tüketmekle , hatta basit egzersizler yaparak dahi kolayca  başarabilirsiniz.
  2. Bulunduğunuz ya da katılacağınız ortama göre makyaj, ve kıyafet seçimi yapmalısınız. Böylece abartı, komik ya da sıkıcı görünmekten kurtulursunuz. Örneğin bir iş toplantısını cıvıl cıvıl bir elbise ve sandaletlerle , havalı dalgalı saçlarla katılmanız, karşınızdakiler için ciddiyetsizliğinizin göstergesi olabilir.
  3. Uykunuzu almaya özen gösterin. Kimse sizi moralsiz yorgun bir surat, mor göz altı torbaları ile güzel ve çekici bulmaz.
  4. Vücudunuzda beğendiğiniz noktalarınızı öne çıkarabilirsiniz. Bu hem kendinize güveninizi arttırır hem de dikkat çekmenizi sağlar.
  5. Kullandığınız saç ve kıyafetinize uygun takı veya aksesuarlar güzelliğinizi pekiştirecektir. Bunu kulak ardı etmeyin.
  6. Güzel kokmak da sizi başkalarının karşısında güzel ve çekici yapabilir. Parfümünüzü yerine göre romantik yerine göre fresh bir kokudan seçerseniz  daha farkındalık yaratırsınız.
  7. Saçlarınız bakımlı ve parlak olursa ister dağınık kullanın isterseniz toplayın sizi daha bakımlı ve güzel gösterecektir.
  8. En son olarak da tüm bu hazırlıkları yaptıktan sonra aynaya bakıp mutlu olun ve gülümseyin ki bu mutluluk ve tebessüm etrafınızdakilere de yansıyıp onları etkilesin.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.