Günlük kadın saç modelleri nelerdir resimli anlatım

0 102

GÜNLÜK SAÇ MODELLERİ

Sizler için kolayca yapılıp işe, okula giderken kullanabileceğiniz gündelik saç modellerini ve yapımlarını araştırdık.

Birçoğumuz üşendiğimiz veya vaktimiz çok fazla olmadığı için saçını sürekli aynı model yapıp evden çıkanlardanız. Küçük dokunuşlar ile siz de saçınızı değişik modellerde toplayıp farklı bir ambiyans yaratabilirsiniz. Araştırmalara göre kadınların günlük ruh hali saçının güzel olup olmamasıyla doğrudan etkilidir. Eğer kabarık, bakımsız, dağınık gözüken bir saçınız varsa gün içinde modunuz o kadar düşecektir. Modunuzu yükseltmek, gün içerisinde daha da enerjik olmak için küçük dokunuşlar ile siz de gününüzü renklendirin.

DALGALI SAÇ MODELİ

Kuaföre gidecek vaktimiz yoksa evde de iki dakika da çok maşa maşa durmadan, gelinin kız kardeşi moduna girmeden ufak dokunuşla dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz. Bu modeli uygulamak için saçınızı at kuyruğu gelişi güzel lastik bir tokayla tutturun. At kuyruğu şeklinde topladığınız saçınızı istediğiniz dalga derecesine göre (kalın olmasını isterseniz 2’ye, daha ince dalgalar isterseniz 4’e bölebilirsiniz) ayırın ve ısıttığınız maşayı saçınıza uygulayın. İşlemden sonra lastik tokanızı açın, saç spreyi ile sabitleyin ve saçınız hazır! 😊

gunluk_sac_modelleri (2)

AT KUYRUĞU MODELİ

Yakası kapalı bir kıyafet tercih ettiğinizde saçlarınızı salarsanız boğuk bir görünüm elde etmiş olursunuz. Her zaman uyguladığınız at kuyruğu modeline farklı bir bakış açışı getirmenin zamanı değil mi sizce de ? Saçınızı üç tutama ayırın ve ortada kalan saçınızı klasik bir at kuyruğu biçiminde toplayın. Yanda kalan tutamları da çapraz bir biçimde tel tokayla at kuyruğuna tutturun. Modern bir görünüm için saçınız hazır!

 

ZİNCİRLEME MODEL

Örgü yapmaya beceriniz yoksa örgü görünümüne sahip olan zincirleme saç modelini deneyelim. Saçınızı uzunluğuna göre art arda bağlayın ve tam ortasından ters biçimde çevirin. İşlemleri tamamladığınızda hepsini tek tek içinden geçirin ve dışarıya çıkabilirsiniz.

gunluk_sac_modelleri-(6)

HACİMLİ AT KUYRUĞU

Topladığın at kuyruğu hacimli olsun istiyorsanız saçınızla aynı renk bir kıskaç toka ile at kuyruğunu ikiye bölerek arasına iliştirebilirsiniz.

pratik-saç-modelleri-(2)

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.