Gülşen bubikoğlu kimdir nerelidir

0 25

Yeşilçam ve Türk televizyon tarihinin unutulmaz oyuncularından Gülşen Bubikoğlu hakkında bilgiler merak ediliyor. Gülşen Bucikoğlu kimdir? Efsane Yeşilçam oyuncusu olan Bubikoğlu nerelidir. İşte ünlü oyuncu hakkında merak edilenler… İşte tüm detaylar;

Gülşen Bubikoğlu 5 Aralık 1954 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1971’de Fatih Kız Lisesi’nde gördüğü eğitimi bitirdi.

Bir çok eğitim alıp kendini geliştirmiştir. L.C.C Kültür Merkezi’nde bir yıl lisan, mankenlik ve dans eğitimi gördü. 1973 yılında “SES” sinema dergisinin açmış olduğu yarışma ile sinemayla tanışma hikayesi başladı. Onu ünlü yapacak ilk adımlarını atmıştı böylece. Kariyerine, Erler Film öncülüğünde Türker İnanoğlu’nun 1973 yılı yapımlı Yaban filminde başrolü oynayarak başlayan Gülşen Bubikoğlu, 1974 tarihinde İnanoğlu ile birlikte kaçak bir düğünle Kemal Utku’nun evinde evlenmiştir. İnanoğlu ile evlendikten sonra Bubikoğlu Erler Film’in bir numaralı kadın yıldız oyuncusu oldu ve çevirdiği filmlerle güldürüye, drama, duygusal ve hareketli filmlere yatkınlığını göstererek hem seyircinin büyük beğenisini kazandı, hem de Türk sinemasının yıldızları arasında özel bir yer edindi. Macaristan, Moskova, Kuveyt, Cannes gibi festivallerde Türkiye’yi temsil etmiştir. İtalyanlarla Baş Belası, Üçkağıtçılar ve Mücevher Hırsızları gibi filmlerle Koprodüksiyon çalışmalarında bulunmuştur. Başrolünde oynadığı filmler çok sevilmiştir ve büyük gişe başarılarına imza atmıştır. Zirvedekiler ve Affet Bizi Hocam gibi TV dizileri ile sevenleriyle buluşmuş ve bu diziler televizyonda çok izlenmiştir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.