Gözenekler nasıl küçültülür gözenek küçültücü maskeler

0 52

Genişleyen gözenekleriniz gözünüze bir süre sonra çirkin gelebilir ve sizi rahatsız edebilir. Cilde iyi bir bakım yapılırsa gözenekleri küçültücü etkileri olabilir. Çok rahatsız olunduğu durumlarda ise maske ve sonrasında lazer tedavisi ile çözüm bulabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz bir kaç yöntemden bahsetmek istiyorum.

BUZ KULLANIMI…

Cildi güzelce temizledikten sonra bir buz küpü ile hızlıca gözenek problemi yaşadığınız bölgede gezdirmek gözenekleri küçültür ve cildi sıkılaştırır. Ayrıca soğuk su kan akışını hızlandırır ve cildi daha kırmızı daha canlı gösterir.

KARBONAT KULLANIMI

Bir çorba kaşığı karbonatla biraz su ekleyip macun yapılır.

Yapılan karışımı yüzdeki problemli yerlere sürülür. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkanmalıdır.

Bu karışım gözeneklerin belirginliğini azaltacaktır. Karbonat kullanımı yağlı cildi kurutur. Ve akne ile mücadelede galip gelmenizi sağlar. Böylece gözeneklerde küçülür.

YUMURTA AKI MASKESİ 

Yumurta akı maskesi gözenekleri sıkılaştırır ve böylece daha da küçülmelerini sağlar.

  • İki çiğ yumurta akını 1/4 su bardağı taze sıkılmış portakal suyuyla karıştırılır. Problemli bölgeye sürülmelidir. Bir süre sonra ılık su ile yıkanmalıdır.

PEELING YAPMAK

Peeling yapmak, ölü deri hücrelerinden kurtulmaya yardımcı olur. Yüzdeki kir ve yağ ciltte kalırsa gözenek oluşumuna yol açmaktadır.

KOMEDOJENİK OLMAYAN NEMLENDİRİCİ KULLANIMI

Sağlıklı bir cilt için nemlendirici gerekmektedir. Cildin kurumasını engellenip eğer canlı ve nemli durursa ciltteki gözenek görünümü daha az belli olacaktır.

BUHAR TEDAVİSİ CİLDE İYİ GELMEKTEDİR.

KİL MASKESİ GÖZENEKLERİ TIKAYAN YAĞI VE KİRİ TEMİZLEMEKTE YARDIMCI OLMAKTADIR.

GÜNEŞE ÇIKARKEN GÜNEŞ KREMİ KULLANMAK LEKELERİN OLUŞUMUNU ENGELLER.

SAĞLIKLI BESLENME VE DÜZENLİ UYKU İLE CİLDİNE DAHA İYİ BAKABİLİRSİN.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.