Göz hastalıkları için bitki çayı tarifi

0 22

Bazı göz hastalıkları kalıtsal olması nedeniyle, alacağımız basit tedbirler ve bitkilerin yardımları sayesinde bu sıkıntıları minimum düzeye indirebiliriz. özellikle ailesinde göz rahatsızlığı olanların rahatsızlıklarını önlemede en büyük yardımcısı olacaktır. Ayrıca göz konusunda hassasiyeti bulunan kişiler rafine tuzdan kesinlikle uzak durmalıdır. Eğer tuz tüketmek zaruri ise rafine tuz yerine Himalaya tuzu kullanmak göz sağlığınız açısından çok daha faydalı olacaktır.

GÖZLERİ GÜÇLENDİRİCİ BİTKİ ÇAYI
Roibos çayı 3 yemek kaşığı
Şakayık 2 yemek kaşığı
Peygamber çiçeği 2 yemek kaşığı
Gingko biloba 1 yemek kaşığı
Böğürtlen yaprağı 1 yemek kaşığı

Yukarıda ölçülerini verdilen bitkileri iyice ufalayarak karıştırdıktan sonra cam bir kavanozda muhafaza ediniz.
Elde ettiğiniz çayınızı yemeklerden yarım saat kadar önce içeceksiniz.
1 fincan kaynayan su içerisine tepeleme
1 tatlı kaşığı bitki karışımı ekleyerek 6-8 dakika kadar demlenmesini bekleyip süzdükten sonra gün içerisinde 2 kez tüketebilirsiniz. Bitki çayınızı tatlandırmak isterseniz rafine şeker yerine bal, pekmez ya da doğal kurutulmuş meyve kullanabilirsiniz.

GÖZ SAĞLIĞI İÇİN KURUYEMİ5-MEYVE KOKTEYLİ

Yaban mersini (blueberry) 50 gr.
Altın çilek 50 gr.
Çekirdekli kara üzüm 50 gr.
Gojiberry 50 gr.
Ceviz içi Çiğ badem 50 gr.
Yukarıdaki yemişleri karıştırıp cam kavanoz içinde serin bir ortamda saklayın. Günde 30-40 (bir avuç İÇİ) gr. kadar tüketeceğiniz yemiş sizi birçok göz hastalığına karşı koruyacaktır. Özellikle ailesinde göz rahatsızlığı bulunan kişilere bu meyve karışımından her gün tüketmeleri tavsiye edilir.
lir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.