Evde vakit geçirmek için yapılacak işler düzenlemeler nelerdir

0 9

Bir süredir evlerimizde kapalı kaldık. Başta kendimiz, ailemiz ve diğer insanlar için bunu bir süre daha yapmamız gerektiği konusunda hepimiz hemfikiriz. Peki bu süreçte nasıl daha kaliteli vakit geçirebiliriz? Galiba herkesin aklında olan bir soru bu.

Evimizde yalnız ya da evimiz ile baş başa kalmak bir süre sonra sıkıcı bir hale geliyor. Günlük yaşantımızda her birimizin belli bir düzeni var ve evimizde yaptığımız şeyler kısıtlı kalıyor. Bu yüzden aklımıza gelen işler monotonlaşıp bizleri daha da sıkıyor. Yapmayı ertelediğimiz işleri yapmanın tam zamanı. Bu süreci zorunluluk değil de kafa tatili gibi içimizde kabullenirsek yaptığımız işler bize daha çok zevk vermeye başlayacak. Bir süreyi evinizde geçirmenin hem kendiniz, hem de çevreniz için daha sağlıklı olacağı bu dönemde sizler için evde vakit geçirme rehberi hazırladık .

  • HER ZAMAN YAPMAYI ERTELEDİĞİMİZ DOLAPLARIMIZI DÜZENLEME İLE BAŞLAYABİLİRİZ.

Çok eğlenceli bir durum olmasa da mevsim geçişlerinde zaten yapmamız gereken bir durum. Havalarında ısınması ile kalın kazaklarımızı artık dolabın üst raflarına kaldırmamız gerekiyor. Daha ince ve evde kaldığımız bu süreçte daha çok kullandığımız giysilerimizi öne çekme vaktimiz geldi. Odamızdaki dolaplar bittikten sonra mutfağımızdaki dolaplara da bir el atalım. Hijyenimize bu dönemde daha fazla dikkat etmemiz gerektiği için raflardaki tabakları, bardakları, çatal bıçakları indirip; dolapları hazırladığımız karbonatlı su ile hızlıca silerek bir düzenleme yapabiliriz.

Que grande coisa!... Isto parece um closet mas é , tipo, igual ao meu guarda ve...#closet #coisa #grande #guarda #igual #isto #maß #meu #parece #tipo

 Schoenen wandplank | schoenen opbergen | laarzen opbergen | hakken opbergen | opruimen | organiseren #shoeorganization

  • TAKILARI DÜZENLEME

İşten, okuldan geldiğimiz zaman üşenip yerine koymadığımız takılar birbirine girmiş durumda. Kol saatleri, küpeler, kolyeler, yüzükler… Düzenlemek için harika bir fırsat.

takı-düzenleme-takı-yapma

  • DİL ÖĞRENMEK

Yeni bir dil konuşmayı öğrenmek ya da bilgilerini tazelemek için harika bir zaman. Evde kaldığın bu süreci kendin için daha faydalı bir hale getirebilirsin. Bilgisayarın ile defterlerini kap ve çalışmaya başla. Eğer elinde bir belge yoksa internette dillerle alakalı siteler var, keşfedebilirsin.

 

  • KİTAPLIĞINI DÜZENLE

Kütüphaneleri belirli zamanlarda temizlemek ve havalandırmak gerekiyor. (Son günlerde çok konuşulan bir konu olan havalandırılmayan kitaplıklarda görmek istemediğimiz fotoğraflar görüyoruz sosyal medyada.) Kitaplarınızı havalandırıp, tozunu aldıktan sonra sildiğimiz raflara türlerine, boyutlarına ya da renklerine göre dilediğinizce yerleştirebilirsiniz.

  • DİZİ/FİLM İZLE

İnternet dizi ve film platformlarında ilgini çeken, yeni çıkan dizi/filmleri kesintiye uğramadan izleyebilirsin. Sıcak patlamış mısırını unutma 😊

  • EV DEKORUNDA DEĞİŞİKLİKLER YAP

Evinin dekorunu değiştirerek farklı bir hava yaratabilirsin. Eşyaların yerini değiştirerek başlayabilirsin. Koltukların üstüne canlı renklerde örtüler kullanarak değişik bir ruha büründürebilirsin. Cam kenarlarını, balkonunu, duvarlarını ışıklandırabilirsin.

SON OLARAK ELLERİNİ DÜZENLİ VE DÜZGÜN BİR BİÇİMDE YIKA 😊

evde-vakit-geçirme-rehberi-el-yıkamak

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.