Etnik giyim tarzı nedir nasıl etnik tarzda giyinilir

0 23
Etnik elbiseler oldukça rahat olmalarının yanı sıra iyi ki moda olmuş diyeceğiniz bir tarz! Son dönemlerde çok trend olan bu giyim tarzı aslında geçmişi olan kültürel akımdır. 1960 ve 1970’li tarihlerde Hippilerin başlatmış olduğu akımla ilişkilendirilir. Otantik ve bohem bu tarzın anahtar kelimesidir…

Günümüzde kadınların çok rahat ve sıcak havalarda vazgeçilmezi olan efil efil elbiseler rahat giyim olduğu için oldukça tercih ettiği bir tarz haline gelmiştir. Etnik giyim ürünleri arasında en fazla tercih edilen model elbiselerdir. Doğallığa, rahatlığa ve sadeliğe önem verenler için vazgeçilmez bir akımdır. Hem eskinin simgelerini özünde barındıran hem de modern zamanın monotonluğunu tanımayan bu elbise modelleri ile siz de monotonlaşandan uzaklaşıp sıra dışı bir tarza sahip olabilirsiniz.

Etnik giyim tarzı, insanın ruhunda barınan özgürlüğün dışa vurumuna olanak tanıyan bir akımdır.  En çok sokaklarda, konserlerde ve festivallerde karşılaştığımız etnik giyim arasında en dikkat çekici parçalar elbiseler ve eteklerdir. Kumaşları ile rahatlığı bakımından günün her saati için kullanımı uygun ve sağlıklıdır. Çünkü etnik kıyafetlerin kumaşları, cildin nefes almasını sağlayan doğal kumaşlardan imal edilir. Ayrıca rahat bir kesimler ile etnik elbiseler, özellikle yaz ve bahar zamanlarında ya da rüzgarlı konforlu bir kullanım olanağı sunarlar.

Etnik giyim için fikirler

Bu yıl, sıradan elbiselerin yerini hem yazlık hem de kışlık olarak etnik elbiseler almaya başlayacak ve modellerini, kesimlerini, renklerini çok severek kullanacaksınız. Etnik el işi uzun elbiseler, etnik gömlekler,işlemeli bluzlar, elbiseler, etnik kaftan elbiseler tek tip kıyafetlerle dolu dolaplara hareket katacak! Etnik desenler, sizi her zaman daha farklı ve şık göstererek trend bir tarz yakalamanızı sağlayacak. Şık olurken hem de rahat olacaksınız…

Etnik kıyafetleri kombinlerken kışlık kovboy tarzı botlar tercih edebilirsiniz. Sonucunda hem mevsime uygun hem de şık olmuş olursunuz. Kısa etnik elbiseleriniz için ise uzun sade şık çizmeler giyerek farklı bir tarz yaratabilirsiniz. Sade ve çok desene sahip olmayan modelleri ise şık etnik bir kolye ile tamamlayabilirsiniz.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.