Emrullah gülüşken kimdir nerelidir Leyla gülüşken videosuyla yardım istedi

0 5

Emrullah Gülüşken kimdir? Nerelidir? Leyla Gülüşken kimdir? Nerede yaşıyorlar?

İsveç’te ailesi ile beraber yaşayan Leyla Gülüşken sosyal medya üzerinden paylaştığı video ile ses getirdi. Yardım mesajında bulundu. Yardım çağrısını duyan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hemen harekete geçti.

‘Covid-19’ testi pozitif çıktığı halde tedavi edilmeyerek, evinde ölüme terkedilen kronik kalp hastası Emrullah Gülüşken ve 3 çocuğunu taşıyan uçak, bugün Ankara’ya iniş yaptı.

İsveç’in Malmö kentinde yaşayan Emrullah Gülüşken iki hafta önce nefes darlığı ve yüksek ateş yaşamaya başladı. Yardım için hemen sağlık kuruluşunu haber verdi. Covid-19 testi yapıldı. Fakat testi pozitif çıkmasına rağmen eve gönderildi. Yaşanan bu olay onları çok üzdü. Daha sonra sosyal medyaya Emrullah Gülüşken’in kızları Leyla Gülüşken ve Samira Gülüşken video çekip Türkiye’ye yardım çağrısı gönderdi. “Ülkemizden bize sahip çıkması adına yardım istiyoruz, ne yapacağımızı ya da nereye başvuracağımızı bilmiyoruz. Lütfen sesimizi duyun , babamın durumu çok ağır , bir an önce müdahale edilmeli yoksa onu kaybedeceğiz” diyerek yardım çağrısında bulunurken, Leyla Gülüşken de babasının bulunduğu bir videoyu paylaştı.

Türkiye ise yardım çağrısı duyduğu andan itibaren bu olay üzerine çalışıp hemen Türkiye’den ambulans uçağı İsveç’e gönderdi. Ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Emrullah Gülüşken’in kızı Leyla’ya paylaştığı videoya hitaben, sosyal medya hesabı üzerinden şu notu yazdı : “Sevgili Leyla Gülüşken, sesini duyduk. Ambulans uçağımız saat 06.00’da Türkiye’den havalanıyor, İsveç’e geliyoruz. Tüm Türkiye, böyle bir dönemde, uzakta olmanıza üzüldük. Baban için hastanemiz, hekimlerimiz hazır, sizi bekliyoruz. Cumhurbaşkanımızın, bütün halkımızın adına geçmiş olsun dileklerini iletiyorum. Çok sevgiler.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.