Eda ece kimdir kaç yaşında nereli yasak elma yıldız

0 57

Şuan oynadığı “Yasak Elma” adlı dizide “Yıldız” karakterini canlandıran Eda Ece güzelliği kadar, oyunculuğu ile de oldukça dikkat çekiyor. Peki Eda Ece kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? Bilgi Kadın ekibi olarak Eda Ece hakkında tüm detaylar…

EDA ECE KİMDİR?

Eda Ece adlı güzel oyuncumuz 1990 senesinin 20 Haziran günü İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Eda Ece Uzunalioğlu olan başarılı oyuncu Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdi. Üniversite hayatını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Psikoloji bölümünde tamamlayan başarılı oyuncu okul bittikten sonra ilgi alanı olan “Sanat Tarihi” hakkında özel dersler aldı ve bir galeride çalışmakla iş hayatına atıldı. Peki Psikoloji ve Sanat Tarihi okuyarak nasıl oyunculuğa devam etti dediğinizi duyar gibiyim… Eda Ece nasıl keşfedildi?

Okul hayatında tiyatro kulübüne katılım sağlayan başarılı oyuncumuz aslında daha üniversite hayatında sahnenin tadına vardı. Sahnede sergiledikleri bir oyunu izlemeye gelen menajer Tümay Özokur tarafından keşfedilince televizyon dünyasına giriş yapmış oldu.

PİS YEDİLİDEKİ CİMBOMU EDA ECE CANLANDIRDI…

2011 – 2014 yılları arasında televizyonda yayınlanan “Pis Yedili” isimli dizide Cimbom karakterini canlandıran Eda Ece aynı dizide Ayşegül Aldinç, Turan Özdemir, Asuman Dabak, İlkay Akdağlı, Hazal Şenel, Melis Babadağ, Burak Alkaş, Halil Babür ile birlikte oynamıştır.

2013 yılında “Beni Böyle Sev” isimli dizide Zeynep Çamcı, Alper Saldıran, Burcu Biricik, Selen Uçer, Altan Gördüm, Lale Mansur, Güven Kıraç ile oynadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.