Danilo zanna kimdir danilo kaç yaşında danilo şef nereli danilonun eşi kim

0 32

MasterChef Türkiye yeni sezonu ile sevenleri tarafından izlenmeye devam ediyor. Masterchef yarışmasına katılmak için adaylar arasında kıyasıya rekabet yaşanıyor. TV8 kanalında yayınlanan yarışmada üç jüri üyesinden biri ise Danilo Zanna. İzleyiciler Danilo Şef’i merak ediyorlar. İşte Danilo Zanna’nın hayatı…

 

DANILO ZANNA KİMDİR?

Danilo Zanna 15 Nisan 1982 tarihinde Prato, Toskana, İtalya’da doğmuştur. Aşçı olmasının en büyük sebebi aile mesleği olmasıdır ve Danilo’da geleneği bozmadı. Aşcılık alanında ünlü İtalyan Şefler ile deneyimleyerek, çalışarak İtalyan Mutfağı üzerine yöneldi.

Aynı zamanda Türki mutfağını seven ve ilgilenen Danilo, bu konu üzerinde kariyer yapmak istediği için İtalya’dan ayrılarak Türkiye’ye yerleşme kararı aldı. Türkiye’ye geldikten sonra yönelmiş olduğu İtalyan mutfağı ve Türkiye mutfağını harmanlayarak bir restoran açtı. Restoranı gündeme gelen Zanna, yakın tarihlerde Türk televizyon programlarında yer almaya başladı.

Ayriyeten Kadir Has Üniversitesi İstanbul Mutfağı Enstitüsünde Enstitütede  İtalyan yemekleri üzerine çalışmalar yapmaktadır.

2012 yılında Tuğçe Demirbilek’le büyük bir aşkla dünya evine girmişlerdir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.