Dalgalı saç bakımı nasıl yapılır

0 27

Her kadın için önemli olan saç bakımı. Herkes dolgun, hacimli, güzel saçlara sahip olmak ister. Bu yüzden saçımız için bakım yapmamız gerekir. Saçımıza uyguladığımız ısı yüzünden dokusunda bazı değişikliklere yol açıyoruz. Kuruma, kırılma, elektriklenme bunlardan başlıcaları… Peki nasıl bakım yapmalıyız? Dalgalı saç bakımı diğer saç türlerinden bir tık daha zor. Saç tipimize uygun şampuan ve krem kullanmalıyız. Daha güzel buklelere sahip olmak için ne yapmamız gerekiyor ?

Saçlarınız kıvırcık veya dalgalıysa diğer saç tiplerine göre daha zor bir bakımı olsa da, kuaföre gitmeden banyodan hemen sonra daha düzgün buklelere ulaşmak kolay…

 

ÖNCE KREM SONRA ŞAMPUAN

Dalgalı saçların taranması bir tık daha zor olduğu için banyo sırasında önce saç kremi, sonra şampuan kullanmanız gerekir. Böylece saçınızı daha rahat tarayabilir ve şekillendirebilirsiniz. Ayrıca elektriklenme yapmaz. Ama saçlarınızı duş sırasında kremliyken taramanızı öneriyoruz. Saçlara biraz su tuttuktan sonra, diplerine kremi değdirmeden uygulamanız gerekiyor. Yağlanma problemiyle her gün yıkamanızı önermiyoruz. Her gün, aralık vermeden yıkarsanız elektriklenmenin önüne geçemezsiniz.

SAĞLIKLI SAÇLAR İÇİN ILIK SU İLE YIKAMANIZ GEREKİYOR.

Sıcak su ile duş almak kış aylarında çok daha güzel gelse de, saçlarımız için sağlıklı bir şey değil. Ilık veya eğer yapabiliyorsanız soğuk suyla yıkamanız öneriliyor. Böylelikle kan dolaşımı hızlanacak ve saçınızda daha parlak bir görünüm elde edeceksiniz.

 

ISI AYARINA DİKKAT !

Koşuşturmalı bir hayatınız varsa daha çabuk kurusun ve şekillensin diye en yüksek ayarda ısı uyguluyoruz. Aslında yaptığımız en büyük problem! Saçlarınız şekilli olsun isterken dokusuna zarar verip yıpranmasına neden oluyorsunuz. BU NEDENLE UYGULADIĞINIZ ISI AYARINA ÇOK DİKKAT ETMENİZ GEREKİYOR.

DAHA BELİRGİN BUKLELERE SAHİP OLMAK İÇİN SAÇINIZI TAMAMEN KURUTUN.

Doğal Dalgalı Saç Nasıl Yapılır? Isı Kullanmadan Dalgalı Saçlar ...

ISLAKKEN BUKLE BELİRGİNLEŞMESİ KÖPÜK KULLANIP, VİGO İLE KURUTABİLİRSİNİZ.

DALGALI SAÇIN PÜF NOKTALARINDAN BİRİ İSE SAÇ ISLAKKEN DEĞİL, KURU İKEN KESİM YAPILMASIDIR.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.