Cozy home nedir nasıl yapılır

0 83

COZY HOME NEDİR ?

Son zamanlarda sosyal medya aracılığı ile çok duyduğumuz ve merak ettiğimiz cozy home tabirinden bahsetmek istiyorum. Cozy Home tabirinin altında yatan anahtar kelimeler huzur, konfor, sıcaklık ve samimiyet. Bu yüzden görünümü ile insana huzur verip, daha moralli olmasını sağlıyor. Değişik ama bir o kadar da basit parçalar ile evimizi ayrılmak istemediğimiz bir mekana dönüştürüyor. Küçük dokunuşlarla büyük değişiklikler nasıl elde edebiliriz bir göz atalım.

“Hygge” Cozy tabirinin en temel hali. Danimarkalıların mutluluğun sırrı olarak adlandırdığı “Hygge”  güzel ev hissini vermektedir. Danimarkalılar olarak bahsetsek de aslında tüm İskandinav ülkelerinin hayat felsefesi. Parçaların birleştirerek oluşturduğu bir akım. Yün çoraplar, yanınca güzel kokular veren mumlar, romantik bir ortam, şöminenin yanmasıyla ile çıkan odun seslerinin insana verdiği rahatlık, her şeyden uzak sıcacık bir ortam.

 

 

 

 

Sizi rahatlatan sıcak bir ortam oluşturun.

Göz alan beyaz led ışıklar yerine, ortamı ısıtacak göz yormayan sarı loş ışık kullanıp, duvar, cam kenarlarını ışıklandırabilirsiniz. Mumlar ile sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Ayrıca güzel kokan rahatlatıcı özelliği olan tütsüleri de konsept olarak kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kendinize özel yatak odası alanı oluşturun.

Pofuduk yastıklarınız ile yatağınızı süsleyin. Elinizden geliyorsa emek verip öreceğiniz sıcacık bir battaniye ile yatağınızı süsleyin. Sevdiğiniz insanlarla güzel anılarınızın kanıtları olan fotoğraflarınız ile küçük bir köşe oluşturun. Her baktığınızda gülümsetecek tarzda olanlardan…

 

 

 

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.