Boyalı saçlar için bakım önerileri boyalı saç bakımı

0 33

Boyalı saçlar, işlem görmemiş doğal saçlara göre daha kırılgan ve hassastırlar. Eğer saçlarınızı boyayacaksanız bunu göze almanız gerekmektedir. Ekstra özenli ve ekstra bakımlı olmanız gerekiyor. Düzenli bakım yaparsanız, saçlarınız mat görünümden kurtulur daha canlı ve güçlü bir yapıya sahip olurlar. Daha güçlü saçlar istiyorsanız size bir kaç basit önerimiz var. Haydi yazının devamını okuyarak başlayabiliriz.

ÖNCELİKLE SAÇLARINIZI SÜREKLİ YIKAMAYIN!

Nasıl yani saçım yağlanır? Pis mi gezeyim? Der dediğinizi duyar gibiyim. Aslında saçı sürekli yıkamaya alıştırırsanız; daha çabuk yağlanacak ve gözünüze pis gözükecektir.

Boyalı saçlara sahipseniz ve saçlarınızı her gün yıkarsanız; boyanın kalıcılığını minimuma düşürmüş olursunuz. Haftada 2 veya 3 kere yıkamanız saçlarınız için daha sağlıklı olacaktır. Haftada 2 veya 3 kere yıkamak size az geliyorsa, saçlarınız hızlıca yağlanıyorsa kuru şampuanlardan kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Kuru şampuan, saçlardaki yağı emer ve saçları daha temiz gösterir.

BOYADAN HEMEN SONRA YIKAMAYIN!

Saçlarınızı boyadıktan 2 gün sonra saçlarınızı yıkarsanız, boyanın rengi saçınıza çok daha iyi oturacak ve daha kalıcı olacaktır.

DOĞRU ŞAMPUAN VE SAÇ KREMİ SEÇİMİ

Saçlarınız için doğru şampuan ve krem seçmeniz gerekmektedir. Şampuan ve krem seçerken aynı içeriğe sahip olmasına dikkat ederseniz x2 sonuç alabilirsiniz. Şampuanınız dökülme karşıtı bir şampuansa, krem de dökülme karşıtı olmalıdır. Tabi ki kaliteli şampuan seçimi de saçının yapısı için çok önemlidir. Özellikle sülfatlı şampuanların içeriğinde tuz olduğu için, renk ve nem kaybına neden olacaktır. Bu nedenle sülfatlı şampuanlar yerine sülfatsız şampuan ve krem seçimi yapmalısınız.

ÇOK SICAK SU YERİNE ILIK SU 

Sıcak su saçlara zarar vermek, saçları yakmaktadır. Saç tellerine zarar vermesi yanı sıra saçın rengini açar ve kötü durur. Ilık suyla yıkamak en doğrusudur. Ve sıcak-soğuk şok uygulayabilirsiniz saçlarınız ve vücudunuz daha dinç daha canlı duracaktır. Çünkü kan akışını hızlandırırsınız.

KIZIL SAÇLARA SAHİPSENİZ BİR TIK DAHA DİKKATLİ OLMANIZ GEREKMEKTEDİR.

Kızıl renkli boyalar saçtan diğer boyalara göre daha çabuk akacağı için daha bir özen göstermek gerekmektedir. Aktıkça daha çok boyattırmanız gerektiği için daha fazla bakım yaptırmalısınız. Doğal yağlarını saç diplerinize ve saç tellerine masaj yaparak uygularsanız etkili sonuçlar alabilir, daha canlı kızıl renklere sahip olabilirsiniz.

BAKIM

Saçlarınızı sevin ve düzenli şekilde bakım yapın, sonuçlarını en kısa süreçte alacaksınız. Evde de yapabileceğiniz doğal bakımlar ve maskeleri tercih ederek saçlarınızı daha parlak hale getirebilirsiniz. Saçlarınıza bakım yağları sürerek, masaj yapın ve daha sonra ısıtılmış bir havluyla sarın. Bu uygulama ile, saçlarınıza nemi hapsetmiş olursunuz. Daha sonra saçlarınızı soğuk suyla yıkarsanız daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

ISIDAN UZAK DURUN!

Fön, düzleştirme, maşa saça oldukça zarar veren işlemlerdir. Saç tellerinizi yaktığınızda bir süre sonra çalı süpürgesi gibi bir görünüm oluşacaktır. Çatallı bir süpürge görünümüne ulaşmaması için saçlarınızı olması gerektiği gibi bir ısıda kurutup, ıslakken asla işlem uygulamamanız gerekmektedir. Ve krem ile yağları saç diplerine değdirmeden daha canlı ve uzun süre kalıcı fönlü saçlara sahip olabilirsiniz.

ÇOK SIKI TOPLANMIŞ SAÇLA UZUN SÜRE DURMAYIN!

Herkes sıkı topuzları, sıkı at kuyruklarını kusursuz bulur. Fakat saçlarınız için bir felakettir. İşe giderken her gün dağılmasın diye topladığınız sıkı saçlar ile saçlarınız havasız kalır ve bir süre sonra dökülme sorunu ile karşı kaşıya kalırsınız.

 

SAĞLIKLI BESLENİN! VİTAMİN ALIN…

Saç sağlığı için sağlıklı sebzeler ve meyvelerden tüketirseniz dokusunu geliştirir ve saç tellerinizi güçlendirirsiniz. Süt ve süt ürünleri, balık, et, soya, ıspanak size yemek önerimiz. Badem, fındık çok faydalı olacaktır.

 

KIRIK ALDIRMA 

Kırık saç uçları, kötü görüntüye ve saçlarda ağırlaşmaya neden olur. Bu nedenle saçlarınızın kırıklarını aldırırsanız daha bakımlı bir saça kavuşacaksınız. Yıpranmış saç görüntüsünden uzak durmanız için size bir kaç öneride bulunduk. Unutmayın güzel saçlar her kadının hakkı ve güzel saçlara sahip olmanız çok uzak değil.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.