Borel dezenfektan nedir özellikleri nelerdir fiyatı ne kadar nerede satılır?

0 5

Borel nedir ? Yerli dezenfektan borel ne işe yarar? Ne zaman satışa çıkacak ? 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, milli ve yerli dezenfektan olan Borel’in lansmanını yaptı. Yarından itibaren satışa çıkacağını Türkiye’ye duyurdu.Fiyatı henüz açıklanmadı

İkame dezenfektanların bu süreçte fahiş fiyatları ve stoklanması nedeniyle herkesin ulaşamaması nedeniyle kendi yerli ve milli dezenfektanımızı üretmek Türk milletini de sevindirdi.

Bakan Dönmez açıkladı:

“Koronavirüsle mücadele önce ellerle başlıyor. Kişisel hijyen ürünlerine aşırı talep oldu. Benzine etanol karıştırma zorunluluğunu bir süreliğine kaldırdık. Sıkıntıları giderdik. Ekibimiz gece gündüz yoğun seri üretimine geçtik. Borel yarından itibaren farklı satış noktalarında vatandaşlarımızla buluşacak. Borel ele zarar vermiyor. İçeriğindeki maddeler elleri nemlendiriyor ve dermatolojik sorunlara neden olmuyor. Eldeki yaraların çabuk iyileşmesine katkı sağlıyor. 100 mililitrelik boyutta satışa çıkacak. Borel’in ilk parti üretimini sahada olan kahramanlarımıza hediye ediyoruz.”

BOREL’ in özellikleri nelerdir ?

Borel dezenfektanı içeriği nedeniyle diğer el dezenfektanları gibi dermatolojik sorunlara neden olmuyor. Bu süreçte ellerimizi sürekli yıkayıp, suya ve alkollu dezenfektanlara maruz bıraktığımız için ellerimiz kuruyup yıpranıyor. Peki Borel’in içeriği neler? Borel içinde etil alkol, gliserol, bor, aloe vera, lavanta, çay ağacı, yağ ve su karışımı bulunmaktadır.  Ayrıca eldeki bakteri ve virüsleri öldürüp, esansiyel yağlar antibakteriyel ve antifungal özellikleri sayesinde yaraların iyileşmesini sağlıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.