Böbrek taşı düşürmek için bitkisel çay kürleri

0 5

Zeytinyağı + susamyağı, demyağı + ketenyağı

öbreklerdeki taşı eritmek ve sürmek için sabahları yukarıda ulan yağlardan birisi aç karnına fincan içilir. Her gün bir tanesi sırası ile de içilebilir.

Çörekotu+bal+su:

4 bardak suya 3 çorba kaşığı çörek otu dövülerek konur üzerine 1 çay bardağı süzme bal konur. Kaynatılır, süzülür. Günde 3 kere 1’er çay bardağı içilir.

Maydanoz+su:

4 bardak suya 1 demet maydanoz yıkanır konur 5 dakika kaynatılır süzülür, günde 3 kere 1 ’er çay bardağı içilir.

Keten tohumu

Toz haline getirilmiş keten tohumu, yemeklerden bir saat önce bir çorba kaşığı, keten tohumu bir bardak ılık su ile yutulur.

Ayrık kökü* bakla sürgünü

1 avuç ayrık kökü+1 avuç kurutulmuş bakla sürgünü 1 litre suda 15 dakika kaynatılıp sonra yarım saat  demlenir. Günde 3-4 çay bardağı aç karnına içilir.

Kendir tohumu+süt

3 bardak çiğ süte 1 kahve fincanı dövülmüş kendir tohumu konur. Hafif ateşte süt 1 bardak kalıncaya kadar kaynatılıp süzülür. Kahvaltıdan önce içilir. Aynı işleme 5 gün devam edilir.

Böğürtlen kökü+su

4 bardak suya 1 tutam böğürtlen kökü konur. 15 dakika kaynatılır, süzülür, soğutulur. Günde 3 kere birer çay bardağı içilir. Çok etkili ve faydalıdır.

Bol idrar söktürür.

Ardıç tohumu + hatmi kökü + kuru üzüm+su

4 bardak suya 2 çorba kaşığı hatmi kökü ve 4 çorba kaşığı kuru üzüm konur kaynatılıp, süzülür. Sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı dövülmüş ardıç tohumu ile birlikte 1 bardak içilir. Bol idrar

Arpa+su

4 bardak suya 1 avuç arpa konur kaynatılıp süzülür. Günde 3 kere 1 ’er çay bardağı içilir. Bol idrar söktürür taş ve kumu döker.

Pancar+at kuyruğu

Yapılışı: 1 bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı at kuyruğu bitkisi konur 15 dakika bekletilir süzülür. Bu çaydan 1 fincan alıp taze sıkılmış, 1 fincan pancar suyu ile karıştırılır. Günde 3-5 fincan içilir. 3 hafta devam edilir. Etkisi ve faydası çok fazla olan bir karışımdır. Böbrek ve mesane taşlarını eritir kum döker taş ve kum oluşmasını önler.

Not: Böbrek taşı probleminde önce doktorunuza gidiniz. Bunlar küçük taşlar içindir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.