Barış Özcan kimdir? Barış Özcan Fetöcü mü?

0 12

YouTube kanalıyla ses getiren Barış Özcan, yine bir suçlamayla karşı karşıya. Yayınladığı videolarla Youtube’nin kendi kategorisinde bir numara olan Barış Özcan, şimdi de FETÖ’cülükle suçlanıyor. Peki Barış Özcan kimdir? Nerelidir, Fetö yakıştırması nereden çıkmıştır?

15 Temmuz’da Hayır videosu sonrası 3.61 mesajı !

Barış Özcan, defalarca cevap verdiği FETÖ iddiaları, 15 Temmuz yıldöneminde yayınladığı hayır videosu sonrası açıklama yapmıştı. Barış Özcan bugünlerde de 2013 tarihli tweet’inde yazdığı 3.61 ile gündemde. O tarihte Fetöcülerin bir ayeti paylaşma şekli olarak bilinen 3.61 tweeti halen duruyor ve Barış Özcan sil denmesine rağmen silmeyince bugün tekrardan gündeme FETÖ’cü diye oturuyor. Peki Barış Özcan kimdir? Nerelidir, kaç yaşındadır?

Barış Özcan, 23 Temmuz 1974 tarihinde İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine gitti.

Barış Özcan New York ve İstanbul’da Adobe, BASF, THY, LC Waikiki, Türk Telekom, LinkedIn, NYMag, TimeOut New York gibi markalara danışmanlık ve sosyal medya hizmeti sunuyor. ADOBE’DA SATIŞ MÜDÜRÜ OLARAK ÇALIŞTI. Sanat, tasarım ve teknoloji temalı çektiği videoları 2015 Mayıs ayından bu yana YouTube’da paylaşıyor. Daha önce Photoshop, Flash, PDF gibi yazılım ürünlerini geliştiren Adobe’de 6 yıl boyunca Akdeniz Ülkeleri Satış Müdürlüğü görevini üstlendi. TRT, el-Cezire, CNNTürk gibi kanallarda yayınlanan belgeseller yaptı ve yönetti.

YOUTUBE’UN 12 DEĞİŞİM ELÇİSİNDEN BİRİ OLDU

Çeşitli konferanslarda toplamda 600’den fazla konuşma yapan Barış Özcan, YouTube’un dünya çapında seçtiği 12 değişim elçisinden biri oldu. #CreatorsforChange adlı program için uluslararası projeler üretiyor. Devletşah Özcan ile evli ve Sufi isminde de bir oğlu var.

Zaman Gazetesi etkinliği

Barış Özcan’ın Zaman Gazetesi’nin etkinliğine katılarak orada kullanılan bir tasarımı, şu an kendi logosu olarak kullanması dikkatleri üzerine topladı. Aynı zamanda Özcan’ın, söz konusu gazetenin eski genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı ile yan yana gelmesi de soru işaretlerine neden olmuştu.

Eşi DEVLETŞAH ÖZCAN darbe girişimini savunmuştu!

16 Temmuz 2016 tarihinde, Barış Özcan’ın eşi olan Devletşah Özcan’ın sosyal medyada, “En azından seçimle gelen seçimle gider demeyecek miyiz?” diye soran birisine verdiği şu cevap çok konuşuldu:

Demeyin tabi… Nereden biliyorsunuz iyi bir şey olmadığını?

Devletşah Özcan’ın bunları yazdıktan sonra, “Belki bu işlerle uğraştıkları için gidecekleri bir yere gidemediler. Orada saçma sapan bir anlaşmaya imza atamadılar ve belki 3. Dünya Savaşı çıkacaktı. Çıkmadı… Nereden biliyorsunuz?” yazması da dikkatleri üzerine çekmişti.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.