Antibiyotik kullanmak doğru mudur Bitki tedavisi gereklimidir

0 12

Küçük yaşta yerli, yersiz kullanılan ilaçlar, özel antibiyotikler çocuklar üzerinde çok zararlı etkiler.İnsan hayatında iki şeyin çok önemli bir yeri vardır. Sağlık ve boş vakit, her iki­sini de gerekli şekilde değerlendirirsek çok şey kazanmış oluruz. Sağlığımızı korumak ve yüce Allah’ın bize bahşettiği ni­metlerden faydalanmalıyız. Bunlar sebzeler meyveler, bitkiler, sular, şifalı otlar ve yüce Allah’ın biz kul­lar için yarattığı dünya­nın bütün güzelliklerin­den aklımızı ve bilgileri­mizi birleştirerek fay­dalanmak.

Bitkiler en az 5.000 yıl­dan beri tedavi alanında kullanılmaktadır. 8500 tür bitki örtüsü yetişirmiş, şim­di çok azı kaldı. Maalesef yeşil örtümüze çok hoyratça davrandık kıymetini bilemedik. Ağacın, otun, bitkinin, çiçeğin, yeşilin, bereketli toprağın ne büyük bir nimet olduğunu kay­bettikten sonra anlayabildik mi acaba!

Ağacı, çiçeği, bitkiyi, toprağı sevelim. Şimdi bütün dünyada bitkilerle tedavi yöntemi çok ilgi görüyor, buna alternatif tedavi deniyor. Hasta olma­dan önce bu değerli bitkileri sebzeleri, mey­veleri, hayatımızda bol bol tüketirsek hasta­lıklarımızın başlangıcında tedavimize yar­dımcı olarak kullanırsak hastalıklarımızı ön­lemede çok fayda sağlarız.

Bilhassa küçük çocuklarımızın en ufak so­ğuk algınlıklarında, öksürüklerinde, badem­cik ve boğaz ağalarında hemen ilaca sarılmayalım. Çünkü küçük yaşta yerli, yersiz kullanılan bilhassa Antibiyotikler çocuklar üzerinde çok zararlı etkiler yapıyor. Çok de­ğerli varlıklarımız olan evlatlarımızın böbrek­leri zarar görüyor kansızlık baş gösteriyor.

Bu şifalı bitkilerimizle çok faydalı ve et­kili formüllerle iyi neticeler alabiliriz.

çok kolaylıkla uygulayabileceği­niz formüller vermeğe çalı­şıyoruz. Bu formüllerde kullandığımız bitkileri, ş, hepiniz çok yakından bili- , yor ve tanıyorsunuz. Büyük bölümünü zaten mutfaklarda kullandığınız sebzeler ve meyvelerden ve de tohum ve baharatlardan hazırlayıp siz sevgili okurlanmıza şi­falar olması dileği ile bit­kilerimizi ilaç olarak nasıl kullanacağımızı anlatma­ya devam ediyoruz. Allah’ın izni ile bu alter­natif tedavi yöntemi saye­sinde bilhassa çocuklanmızı, ezbere verilen Antibiyotiklerin zararlanndan korumuş olacağız. Antibi­yotikler doktor kontrolünde ve gerekli olduğu zaman verilir. Basit bir nezle, grip, bademcik ve öksürüklerde yarardan çok zarar verir.

Şifa bitkileri çok yönlü tedavi güçleri olan doğal ve zararsız bitkilerdir. Bir bitki sadece bir dert için değil aynı zamanda 8-10 rahat­sızlığa fayda sağlar. İşte bitkileri değerli kı­lan bu özellikleridir. Vücudun bir organına fayda sağlar iken diğerini bozmaz tam tersi dengeli bir tedavi sağlar.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.