Anneler günü ne zaman mayısın kaçında kutlanacak

0 9

Nisan ayının da evde geçip gittiği, takvimlerin mayıs ayını gösterdiği tarihlere girmiş bulunmaktayız. Mayıs ayı özel bir anlama sahip. Evde olduğumuz bu dönemde çoğu insan ailesiyle beraber yaşıyor. Mayıs ayında ise büyük bir sevinçle andığımız annelerimizin günü yaklaştı. Sadece bir gün değil her gün çok sevdiğimiz, sevgi gösterdiğimiz annelerimizi bu anlamlı günde biraz daha fazla ilgi gösteriyoruz, şımartıyoruz bir nevi. Dünyanın çeşitli tarihlerinde kutlanan anneler günü Türkiye,  İtalya, Danimarka, Belçika ve Finlandiya’da aynı günde kutlanıyor. Peki anneler günü bu yıl hangi gün? Ne zaman kutlanıyor? Hangi pazar kutlanacak?

Takvimler mayısı göstermeye başladığına göre “ANNELER GÜNÜ” ne sayım başladı. Televizyon reklamlarında, sosyal platform sitelerinde annelerimize yönelik indirimler başlamış durumda. Anneler günü bu yıl hangi güne denk geliyor? Anneler gününde sokağa çıkma yasağı var mı ?

ANNELER GÜNÜ BU YIL NE ZAMAN? HANGİ GÜNE DENK GELİYOR?

 Dünyanın çeşitli tarihlerinde kutlanan anneler günü Türkiye,  İtalya, Danimarka, Belçika ve Finlandiya’da aynı günde kutlanıyor. Mayıs ayının ikinci haftası kutlanan bu özel ve anlamlı gün; Türkiye ve yukarıda yer alan ülkeler bu yıl Anneler Günü’nü 10 Mayıs Pazar 2020’de kutlayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.