Akdeniz ateşi hastalığı için bitkisel tedavi yöntemi

0 8

AKDENİZ ATEŞİ HASTALIĞI

Genellikle Akdeniz coğrafyasında görülen kalıtsal bir hastalık olan Akdeniz ateşi hastalığı adından da anlaşılacağı üzere yüksek ateş nöbetleri, ateş nöbetleri sırasında karın ağrısı, eklem ağrısı veya göğüs ağrısına sebep olur. Bu hastalık için önce doktorunuza giderek tedavi olmayı deneyin. Özellikle bizim coğrafyamızda sıklıkla görülen bu hastalık hastaların yaşam kalitesini düşürmesinin yanında birçok sağlık sorununa neden olur. Buradan sîzlere vereceğimiz tarifler özellikle ateş nöbetlerini seyreltmeyi ve sıkıntılarınızı en alt düzeye indirmeyi amaçlıyor.

AKDENİZ ATEŞİ İÇİN BİTKİ TAKVİYESİ
Ekinezya – 3 yemek kaşığı
Papatya – 2 yemek kaşığı
Meyan kökü – 1 yemek kaşığı
Söğüt kabuğu -1 yemek kaşığı
Zencefil -1 yemek kaşığı

Yukarıda ölçülerini verdiğimiz bitkileri iyice ufalayarak karıştırdıktan sonra cam bir kavanozda muhafaza edin. Elde ettiğiniz çayı, yemeklerden yarım saat kadar önce 1 fincan kaynayan su içerisine tepeleme 1 tatlı kaşığı bitki karışımını ekleyerek 8-10 dakika kadar demlenmesini bekleyip süzdükten sonra gün içerisinde 2-3 kez tüketebilirsiniz. Bitki çayınızı tatlandırmak isterseniz rafine şeker yerine bal, pekmez ve kurutulmuş meyve kullanmanızı öneriririz

Söğüt ağacı kabuğu ve toz mentolü

AKDENİZ ATEŞİ İÇİN ATEŞ DÜŞÜRÜCÜ VE AĞRI KE5İCİ DOĞAL LOSYON

Söğüt ağacı kabuğu              50 gr.
Toz mentol                        5 gr.
Doğal elma sirkesi               500 ml.

sirke şişenize koyun. 1 ay boyunca evinizin en sıcak bölgesinde bekletin. Elde ettiğiniz bu doğal losyonu ateş nöbetleriniz sırasında kompres olarak uygulamanız halinde ateşinizi düşüreceği gibi içeriğindeki söğüt ağacı kabukları sayesinde ağrılarınız da hafifleyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.